Mikuláš

V úterý 5. 12. navštívil naši školu a školku už tradičně Mikuláš s čerty a anděly, pod jejichž maskami se skrývali naši zástupci Žákovského parlamentu. Ostřílení starší žáci už věděli, co čekat. Čerti pro ně byli spíše příjemným a očekávaným zpestřením. Ale také ti mladší byli stateční a šikovní, i když nějaká ta slzička ukápla. Naši nejmladší, žáčci MŠ, předvedli obzvlášť velkou dávku odvahy. Někteří si dokonce troufli pohladit i čertův chlupatý kožíšek. Ty méně smělé pohladili alespoň naši andělé. V každé třídě jsme slyšeli krásné písničky, které si žáci pro delegaci připravili a společně si zatancovali. Bylo vidět, že žáci se na návštěvu poslů z pekla náležitě připravili. Nakonec všichni Mikulášovi slíbili, že své hříchy během roku napraví – ostatně jako každý rok. :o) Parlamentáři se na den D pečlivě připravovali několik týdnů dopředu, aby vše klaplo podle jejich představ a naplnili očekávání mladších spolužáků. U bojácných malých žáčků předvedli čerti i notnou dávku empatie a ubrali vždy v pravou chvíli, aby děti neděsili.

Mgr. Hana Horáková