Vlastní vykrajovátka

Ve středu 13. prosince proběhla v rámci projektu „Pětkrát společně rodiče a děti“ další akce. Tentokrát se dostavili zájemci o modelování na 3D tiskárně. A protože se setkání uskutečnilo v době adventní, vyzkoušeli si rodiče s dětmi vytvořit vykrajovátka na vánoční cukroví. V počítačové učebně byly připraveny všechny 3D tiskárny s různými barvami náplní. Pod vedením pana učitele Boušky a některých žáků naší školy si všichni zúčastnění vybrali svůj model a tiskárny se pustily do práce. A pracovaly dobře. Některé z výrobků už byly využity hned ten samý den. Pravděpodobně nastává období, kdy si hospodyňky při pečení nebudou jenom pochvalovat, že použily vlastní ořechy, med, vajíčka a marmeládu, ale budou pracovat i s vykrajovátky, které jim vymodelují jejich děti.

Mgr. Pavla Pavelková