Beseda pro rodiče a žáky 9. tříd

Hlavním tématem Besedy s výchovnými poradci středních škol byly přijímací zkoušky ve školním roce 2023/2024.

V pondělí  6. 11. 2023 v době od 15.30 hodin navštívili naši školu výchovni poradci, učitelé  a pracovníci středních škol, kteří seznámili rodiče a  deváťáky s možností studia na jejich školách. Celkem se besedy zúčastnilo 10 prezentujících škol  z Rožnova pod Radhoštěm, Frenštátu pod Radhoštěm, Nového Jičína, Kopřivnice, Oder, Valašského Meziříčí, Bystřice pod Hostýnem  a Vsetína.

Žáci a jejich rodiče měli možnost získat informace o školách, přijímacích zkouškách,  podmínkách studia a dalších důležitých věcech, které jim určitě pomohou při volbě střední školy. Státní přijímací zkoušky na střední školy se v roce 2024 zřejmě změní. Ministerstvo školství totiž chystá digitalizaci přijímacího řízení a děti si podle návrhu budou moci podat přihlášku na tři střední školy a seřadí si je podle svých priorit. Jisté je, že se zkoušky budou konat v dubnu. Přihlášky půjde podle návrhu ministerstva podat elektronicky, ale i papírovou formou. Podle výsledků přijímacích zkoušek pak zjistí, na kterou školu se žák dostal. Pak už nebude možné měnit rozhodnutí, kam zamíří, klíčem bude původní seřazení v žebříčku.

Uzávěrky přihlášek:

- pro obory s talentovou zkouškou a sportovní gymnázia je do 30. listopadu 2023

- pro obory bez talentové zkoušky je 20. února 2024

Termíny jednotných přijímacích zkoušek:

Čtyřleté obory vzdělání, včetně nástavbového studia:

1. termín: pátek 12. dubna 2024

2. termín: pondělí 15. dubna 2024

Šestiletá a osmiletá gymnázia:

1. termín: úterý 16. dubna 2024

2. termín: středa 17. dubna 2024

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu pro všechny obory:

1. termín: pondělí 29. dubna 2024