Podzimní Přírodovědný JALOVEČEK

Opět jsme soutěžili... A kdo? Páťáci se svým týmem Houbaři z Hodslavic ve složení: kapitán týmu Jakub Kulíšek, dále pak Markéta Večerková, Victorie Turecki a Ester Davidová. Tentokrát na téma Není houba jako houba. Své znalosti si otestovali v náročné, ale velmi zajímavé, soutěži. Za úkol měli například poznat naše známé i méně obvyklé druhy hub, odhalit jejich životní cyklus, projít si stavbou těla, významem hub, ,,prokousat" se druhy jedlými, nejedlými i jedovatými.  Využity zde byly sbírkové předměty, modely, interaktivní prvky i živé druhy hub.  Ostatní spolužáci, kteří nesoutěžili, se v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí  zúčastnili lektorského programu Pravěk v archeologii na Valašsku.  Záživný výklad p. Mgr. Samuela Španihela nám společně s pradávnými nálezy (pěstními klíny, sobími rohy, mamutími zuby či sekeromlaty) umožnil představit si pravěk mnohem konkrétněji. Interaktivní výstava, plná unikátních exponátů postihující období přibližně od 30 000 let př. n. l. až do odchodu posledních germánských kmenů z Moravy, zaujala především hochy, kteří poznali nejdůležitější místa a nálezy z dějin Valašska a Kelečska. Celý den se nám moc líbil. Družstvo Houbařů nakonec obsadilo 9. místo z 15 zúčastněných týmů dvou okresů- Novojičínska a Vsetínska.  Páťákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Renata Pernická