Branný závod

Před prvním delším víkendem jsme se společně se žáky sešli na netradičním sportovním klání. Tím byl 2. ročník branného závodu smíšených družstevŽáci od druhé do deváté třídy byli nalosováni do 13 týmů.  Ti nejstarší měli za tým zodpovědnost a měli za úkol společně si vymyslet sjednocující prvek, pokřik a název týmu. Tyto aktivity se děly ještě ve škole. A pak, nastal den „D“. Středa 27. září. Všichni máme sraz na fotbalovém hřišti. Závod je zahájen pozdravem pod vedením paní ředitelky a týmy mohou vyrážet na trasu. Čeká je splnění 12 úkolů různého zaměření a různé náročnosti. Na chyby se připočítávají trestné minuty a běží se po alejích v okolí hřiště. Všechny žáky máme v cíli, jsou zpocení, spokojení, že úkoly splnili a podařilo se jim společně doběhnout do cíle.

Medaile si na krku odnesli žáci prvních tří týmů, všichni žáci obdrželi sladkost a po obědovém balíčku jsme se vydali domů s pocitem, že jsme se zase naučili něco nového, někteří, že překonali i své fyzické limity a že se nevyhrává jen s nejrychlejším běžeckým časem, ale i svým umem a dovednostmi.

Poděkování patří vedení FK, které nám poskytlo zázemí hřiště a p. Veronice Mičkové, že s námi trávila dopoledne a dětem prodala v bufetu malé občerstvení.