Gastrohrátky kolem světa

Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm si v pátek dne 23.6.2023 připravila pro 7 vybraných základních škol den zájmových činností pro žáky 2. stupně  s názvem Gastrohrátky kolem světa .

Žáci oboru Hotelnictví v rámci předmětu praxe připravili animační aktivity na téma gastronomie a cestovní ruch.

Naši osmáci tak poznávali typické pokrmy mezinárodních kuchyní, překládali slovíčko „jídlo“ z různých jazyků, lovili v kelímcích sladkou odměnu, shazovali kuželky, trefovali balonky, poznávali vůně světa, přebíhali slalom s vajíčkem na lžičce nebo s polévkovým talířem naplněným vodou, shazovali plechovky a hledali správný klíč od zámku ke skladu. Čekání na jednotlivé disciplíny si krátili tipováním množství fazolí v odměrném válci nebo stavěním metrového dortu z polystyrenu.

Každý žák si po absolvování všech disciplín vybral v gastrobazaru drobný dárek, který připravili žáci oboru cukrář v rámci odborného výcviku v cukrářském centru a také uhasili svou žízeň míchaným nápojem, protože počasí nám opravdu přálo a celá se akce se vydařila. Některým žáků se zde tak zalíbilo, že zvažují i podání přihlášky na tuto školu v příštím školním roce.

Mgr. Renata Pernická