Školní výlet 5. a 6. třídy na ranč do Kostelan u Kroměříže

Velká cesta do westernových časů, Jakub Kubíček

Jako školní výlet si pro nás učitelé připravili zájezd na ranč v Kostelanech. Cestou jsme jeli přes velice zajímavé město s názvem Hulín. Poté, co jsme dorazili, nás přivítala velice příjemná paní a dovedla nás do malého westernového městečka. Po prohlídce městečka jsme šli na jízdu na koních a po jízdě jsme šli rýžovat zlato. Po chvíli rýžování zlata jsme šli dál a našli jsme indiánku jménem Bílá holubice, která nám ukázala pár indiánských nástrojů. A pak jsme šli za trapérem, který nám ukázal různé zvířecí kůže a lovecké nože a zbraně. Pak jsme šli zpátky do městečka, kde nám šerif ukázal jeho dovednosti s bičem. Podle názorů dětí se výlet líbil.

Zlatá horečka páťáků, Štěpánka Turková

15. 6. se odehrála zlatá horečka páťáků. Jak to celé začalo? Páťáci jeli na školní výlet, jeli se podívat a zkusit život na divokém západě. Zkoušeli tam jízdu na koni, rýžování zlata, poznávali kožešiny, šli se podívat do týpí a házeli lasem. Paní učitelka vše zkoušela s nimi. Vyslechli jsme spoustu páťáků, každému se líbilo něco jiného…Domů přijeli unaveni, ale spokojeni. Paní učitelka byla ráda, že se dětem na výletě líbilo.

Milionáři, teď už ne!, Tomáš Kula

Dne 15. 6. se žáci 5. a 6. třídy zúčastnili výletu do westernového městečka v Kostelanech. Žáci v tomto městečku zažívali skutečnou zlatou horečku a vyzkoušeli si např. rýžování zlata, jízdu na koních, házení tomahawkem a také střelbu z luku. Po těchto „náročných“ aktivitách si mohli zakoupit oběd a nějaké pití v restauraci. Následně se sešli u společného představení, kterého se mohli také zúčastnit. Nakonec rozhazovali kapesné v místním obchodu se suvenýry. Poté s kapsami plných praků, pohlednic, náramků a s odlehčenou peněženkou nasedli zpět do autobusu a jeli domů.

Co se stalo na výletu 5. a 6. třídy, Leon Zátopek

7:20 jsme se setkali u školy. Cesta autobusem byla zdlouhavá, ale stálo to za to. O chvíli později jsme byli ve westernovém městečku. Bylo tam 5 stanovišť:

1.      stanoviště – projeli jsme se na koních

2.      stanoviště – rýžovali jsme zlato

3.      stanoviště – stříleli jsme z luku

4.      stanoviště – házeli jsme tomahawkem

5.      stanoviště – lasem jsme chytali dobytek

Po splnění stanovišť jsme měli oběd…mňam! Následovalo vystoupení, které bylo super. Po vystoupení jsme si prošli stáje, kde bylo víc koček než koňů. Pak už jsme šli do autobusu a hurá domů. Tak a teď už víš, co se stalo na výletě 5. a 6. třídy.

Zlatá horečka, Matyáš Býma

Páťáci jeli na školní výlet na ranč do Kostelan. Přijeli tam a hned začal program. Děti se už moc těšily. Jejich první stanoviště byla jízda na koních. Na druhém stanovišti byl zlatokop a ukazoval dětem, jak se rýžuje zlato na rýžovací pánvi. Na dalším stanovišti se děti ocitly u indiánky, která jim ukázala všelijaké indiánské zbraně, a děti si zastřílely z luku. Šly dále a narazily na lovce kožešin a on jim vždy ukázal kožešinu a děti musely uhádnout, ze kterého zvířete je. Zaházely si také tomahawkem. Když našli šerifa, ten dětem ukázal kovbojské vybavení a zaházely si lasem. A pak přišlo na řadu představení s biči a přepadení zlatokopa. Já si myslím, že to byl vydařený výlet.

Výlet na dobrodružstvím, Natálie Kašpárková

Výlet se odehrál 15. června, kde se 5. a 6. třída rozhodla odjet na ranč do Kostelan u Kroměříže. Mohli jsme si tam vyzkoušet:

-        jízdu na koni

-        rýžování zlata

-        střelbu z luku

-        házení tomahawkem

-        házení lasem

Ke konci výletu bylo super představení s bičem a scénka, u které se nešlo nezasmát. Doporučení na závěr: Přijet tam!!! Bylo to super!!!!

Mgr. Kateřina Hubeňáková