JUNIOR GYPRI SCRABBLE TOURNAMENT 2024

Není důležité vyhrát, ale zahrát si. Tak s tímto heslem jsme vyrazili  7. 2. 2024 na oblastní turnaj v anglické verzi hry Scrabble. Na gymnáziu v Příboře dlouhodobě používají hru Scrabble jako didaktickou pomůcku, která se osvědčila především při rozšiřování a upevňování anglické slovní zásoby, slovotvorbě i při opakování gramatiky. V těžkém boji s žáky z 5 gymnázií a  z 15 základních škol z Ostravy, Příbora, Nového Jičína, Frenštátu, Kopřivnice, Třince, Bílovce,  Studénky či Starého Jičína bojovali naši deváťáci Filip Bartoň a Alex Richter. Kluci tam nechali kus srdce, celou dobu se drželi ve druhé polovině, bohužel nám štěstí nepřálo. Na hlavní ceny Lego Star Wars a tudíž první místa jsme zdaleka nedosáhli.
Poděkování za reprezentaci školy patří nejen Alexi a Filipovi, kteří si soutěž užili, ale hlavně p. Mgr. Daliboru Dejmkovi z Masarykova gymnázia v Příboře za skvělou organizaci turnaje,skoro na profesionální úrovni.
Mgr. Renata Pernická