Školní prosincové sportování

Během prosince se uskutečnilo ve škole mnoho sportovních soutěží.

Nejdříve mladší kluci a dvě děvčata – žáci 6. a 7. třídy postoupili po velmi povedeném turnaji v Bílovci do třetího kola Školské futsalové ligy. V turnaji se jim podařilo vyřadit sportovní školu z Bílovce a počátkem ledna je čeká pořádný oříšek. Budou o další postup bojovat s fotbalisty ZŠ Šoupalova Ostrava (přípravka Baníku), Církevní školy v Hradci nad Moravicí a domácími futsalisty z Hlučína.  Budeme vám děcka držet na cestě palce.

Dalším sportováním byl školní Adventní turnaj ve stolním tenise. Zúčastnilo se ho 5 žáků ze sedmé třídy. Se čtyřmi výhrami nenašel přemožitele Filip Bartoň, druhý byl Oliver Kurka, třetí Štěpán Pospíšil a v zápětí za nimi Nikola Kučerová s Adélou Frýdlovou.

Zejména kluci hráli pěkný pinponk. Škoda, že si odpoledne na sportování nenašlo čas více dětí, turnaj byl cílen na žáky 5. – 9. třídy.

V tělesné výchově nám skončilo období sportovních her. Děti si vyzkoušely i netradiční hry a opět je zaujal Kin ball. Hra s obřím míčem, hráli jsme florbal, volejbal a také basketbal.

A právě mi osobně se líbil turnaj trojic v basketbalu. Žáci ve  trojicích předváděli velmi kvalitní hru pod košem. Překvapili žáci 7. třídy – Filip Bartoň, Robin Kašpárek a František Hruška, kteří porazili velmi kvalitním herním a hlavně kolektivním výkonem o hlavu větší žáky 9. B třídy a umístili se na vynikajícím 2. místě. V turnaji nenašli přemožitele kluci Matěj Fertáĺ, Alex Richter a Filip Bartoň (st.) a se 4 výhrami byli 1. Na 4. místě se umístilo družstvo Adély Kulíškové, Štěpána Pospíšila a Olivera Kurky

Bez vítězství odešli šesťáci – Mario Koňak, Šimon Vyčichl a Jozef Kovačik. Kluci potrénují a příští rok všem určitě ukážou, jak se zlepšili.

Sportování v roce 2023 ukončili poslední den Turnajem dvojic ve volejbalu. Ve dvou skupinách se odehrálo celkem 125 zápasů. V první skupině hrálo 12 týmů. Nejlepší byli Jirka Hutyra a filip Bartoň st., druzí byli Lexa Richter s Matějem Fertálem a třetí Johy Bartoňová s Bárou Mikundovou. Ve druhé skupince zvítězil René Vyhlídal s Jeníkem Horákem před Helčou Zámečníkovou a Maruškou Sulovskou.

Sportování nás s dětmi stále baví a jsem ráda, že velká řada z nich tráví volné chvíle aktivně a dobíjejí baterky a endorfiny přirozenou cestou a ne jen u mobilů ve virtuálním světě. Podporujme je ve sportování.

Děkuji a přeji klid, pohodu, zdraví a spoustu splněných přání v roce 2024

Mgr. Alena Kulíšková