Online aplikace: Můj život po škole

Volba střední školy je možná jednou z prvních vážných rozhodnutí, které ve svém životě člověk udělá. A je samozřejmé, že každý se chce rozhodnout správně, aby jej pak studium a následně i práce bavila.

Jak ale poznat, kterou cestu životem si zvolit? Právě proto žákům 8. A a 8. B byla nabídnuta on line aplikace zaměřená na kariérové poradenství s názvem Můj život po škole.

Jejich prvním úkolem bylo zvolit si profesi, která nejvíc odpovídala jejich představám a hlavně schopnostem. O profesi pak žáci získavali co nejreálnější představu. Poté se zabývali finanční gramotností.

Věřím, že tato on line aplikace byla pro naše žáky přínosem v jejich cestě za budoucím povoláním.

Mgr. Renata Pernická