Beseda s rodilým mluvčím

André Traveler je cestovatel a úspěšný youtuber, který putuje po českých a slovenských vesnicích a objevuje tradiční jídla a místní kulturu. Jeho videa v anglickém jazyce, kde s nadšením ochutnává různé české a slovenské speciality, se staly velmi populární i mezi mladými lidmi. A André zavítal i do naší školy, přesněji do hodin anglického jazyka v 8. a 9. třídách.

André nám v cizím jazyce vyprávěl, že pochází z Anglie, ale již dva roky žije v České republice. Jeho vášeň pro natáčení videí začala, když cestoval po Moravě, kde komunikoval s místními obyvateli a dokumentoval jejich kulturní tradice.

Na svém youtubovém kanále má dnes už přes 150 tisíc sledujících. Videa a vtipné příspěvky o cestování přidává i několikrát do týdne. Do školy k nám zavítal i  se svou manželkou Alžbětou a dvěma dětmi. Osmáci a deváťáci si s ním povídali o jeho životě, především však o cestování.  Beseda s rodilým mluvčím byla skvělou příležitostí, jak si procvičit své konverzační schopnosti a upevnit své znalosti v anglickém jazyce. Protože stále platí: Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem!

Mgr. Renata Pernická