Beseda s psychologem

Ve čtvrtek 2.2.2023 v odpoledních hodinách se sešli rodiče budoucích prvňáčků  na besedě s psychologem a speciálním pedagogem Mgr. et Mgr. Pavlem Bílkem, vedoucím Pedagogicko-psychologické poradny v Kopřivnici.

Společně jsme zjistili, že občas nastanou situace, kdy rodiče tápou nad tím, jak správně uchopit výchovu předškolních dětí. Občas nás děti neposlechnou, někdy máme pocit, že jim musíme 10x všechno připomínat a nevíme si s tím rady.
 A na všechny otázky, které nás napadly, jsme dostali jednoznačnou odpověď.  Pan Bílek nás zaujal nejen svou odborností, ale také lidským přístupem k řešení všech otázek školní zralosti a připravenosti.  Rodiče se seznámili s požadavky, které by měly děti před vstupem do školy zvládnout, doporučeními, jak s dětmi pracovat, a úskalími, která ještě děti nezvládají.
Domnívám se, že beseda nenadchla jen rodiče , ale také nás, učitele.
Velké poděkování patří panu Mgr. Pavlu Bílkovi, který navštívil naši školu poprvé, ale také učitelkám z MŠ a ZŠ, především Mgr. Hedě Kučerové a Mgr. Gabriele Mičkové za cenné zkušenosti s výukou v první třídě.

Mgr. Renata Pernická