České maso – zdravě, kvalitně a bezpečně

Dne 7.12.2022 jsme se, jako jedna z mála škol, měli možnost  zúčastnit osvětové kampaně: České maso – zdravě, kvalitně a bezpečně.
Kampaň  probíhala formou workshopu realizovaného v Muzeu řeznictví ve Valašském Meziříčí, ve spolupráci s Integrovanou školou a byla určena pro žáky 8. tříd, kteří se rozhodují, kam nastoupí po ZŠ.
Cílem této úžasné vánoční akce bylo seznámit mladé lidi s maso zpracujícím průmyslem a pomoci jim ukázat  tradici ve zpracování masa a také propagaci tradičního přístupu v moderní podobě.
 Zároveň tento workshop poukazoval na  zdravý životní styl – pozitivní vliv konzumace masa a masných výrobků na lidské zdraví, vývoj a jejich bezpečnost.
Mgr. Renata Pernická

Workshop očima žáků 8. A třídy:
V Muzeu řeznictví jsme zjistili vše o poctivé práci valašského řezníka, viděli pravou moravskou zabíjačku a zjistili, jak náročná je práce řeznického mistra. Poutavým filmem nás provázel známý umělec František Segrado. Po prezentaci o mase jsme obdivovali v muzeu  řeznické stroje a nástroje, např. stroj značky Slavie. Nakonec jsme si zkusili zašpejlovat  klobásy, které jsme po ugrilování i ochutnávali.
Exkurze se nám velice líbila, byla zajímavá a poučná.
Filip Bartoň, Matěj Fertalˇ