Na kole dětem

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc, Sluneční Paprsek, nadačním fondem Krtek a dalšími, kteří již řadu let pracují při dětských onkologických klinikách.

V letošním roce se k této akci přihlásila i obec Hodslavice. Přivítali jsme účastníky na našem náměstíčku, občerstvili jsme je.

To však nebylo to nejdůležitější!

22 odvážných dětí se na svém kole přidalo k pelotonu, aby účastníky doprovodili. Poprvé jsme mohli jet po hlavní silnici po dvou vedle sebe a ještě nás doprovázely houkající policejní motorky. K tomu před námi pan Zimovčák na svém „kostitřasu“… Ani ten velký slejvák nám nevadil a my máme nevšední sportovní zážitek na moc dlouho.

Mgr. Alena Kulíšková